Átadták a Közép-dunántúli régió címbirtokosi kinevezéseit
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára adta át a Közép-dunántúli régióban működő Civil Információs Centrum címet elnyert civil szervezeteknek a Szakmai együttműködési megállapodást 2015. május 5-én a Fehérvári Civil Központban. Dr. Deák Imre elmondta: a címbirtokos szervezetek feladata a megyéjükben működő nonprofit szervezetek szakmai segítése, támogatása. 
 
„A Civil Információs Centrumok hálózata kapocs a kormány és helyi civil szervezetek között.” - hangsúlyozta dr. Deák Imre, a civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár azon a fórumon, amelyen átadásra került a Fejér, a Veszprém és a Komárom-Esztergom megyei Szakmai együttműködési megállapodás. „Az elmúlt években Európai Uniós támogatásból működtek a megyei CIC-ek, hiánypótló tevékenységük azonban arra ösztönözte a kormányt, hogy folytassa az irodák működtetését hazai forrásból, ezért 300 millió forintot különített el a 19 megyében és a fővárosban működő Civil Információs Centrumoknak.”- tette hozzá a helyettes államtitkár.
A címbirtokos szervezetek feladata a megyéjükben működő nonprofit szervezetek szakmai segítése, támogatása információszolgáltatással, pályázatok elkészítésében nyújtott segítséggel, a határokon átívelő kapcsolatok erősítésével, és a civil szervezetek érdekképviseletével a kormány felé.
A rendezvényen jelen volt Molnár Tamás, Székesfehérvár Megyei Jogú Város civil kapcsolatokért felelős tanácsnoka. Beszédében kiemelte: „Az önkormányzat feladata, hogy a felmerülő problémákat megoldja, erre jó partnerre találtunk az Echo Innovációs Műhelyben, amelynek munkáját ezúton is köszönöm. A fehérvári önkormányzat eddig is, és ezután is támogatni fogja a helyi civil szervezeteket, azok tevékenységét. ”
A Fejér Megyei Civil Információs Centrumot az Echo Innovációs Műhely közhasznú Egyesület működteti. Zugor Zsuzsanna, az egyesület elnöke a kinevezés átvétele után elmondta: „2012-ben kezdte meg működését a Fejér Megyei Civil Információs Centrum, amikor szembesültünk azzal a ténnyel, hogy rengeteg civil szervezet van a megyében, de aktívan kevés működött. Ezért a kezdetekkor adatbázisokat építettünk fel, kerestük az együttműködést az önkormányzatokkal, megyei szervezetekkel. Mára fontos szerepet tölt be a CIC szakmai tanácsadásaival, információnyújtásával.”
Smudla Katalin, a Komárom-Esztergom Megyei Civil Információs Centrumot működtető Bázis Gyermek és Ifjúsági Egyesület elnöke hangsúlyozta: „El kell menni a civilekhez, és az ottani problémákra, a helyi felvetésekre kell megoldást találnunk. A kistérségekben jól működő hálózatot építettünk ki 2012 óta, így gyakorlatilag mindenhol ott lehetünk tanácsadásainkkal, információnyújtó tevékenységünkkel. Igyekeztünk mi is az elmúlt 1,5 évben jó kapcsolatokat kialakítani a helyi önkormányzatokkal, amelyek mára meg is valósultak.”
2000-ben kezdte meg tevékenységét a Veszprém Megyei Civil Hálózatért Közhasznú Egyesület, amely a Veszprém Megyei Civil Információs Centrumot működteti. Varga Endre elnök elmondta, 2012-re már rengeteg tudás halmozódott fel náluk, amelyeket folyamatosan kamatoztatnak. „A civil szervezeteket érintő legégetőbb kérdés még mindig a forrásteremés, illetve a humánerőforrás biztosítása, ez nem változott az elmúlt 15 évben. Mi azzal tudunk segíteni ezen, hogy nagy szaktudással rendelkező szakmai gárdánk van, amely igyekszik minden felmerülő problémát orvosolni.”
A találkozó fórummal zárult, ahol a Civil Információs Centrumok tevékenységéről, szakmai lehetőségeiről volt szó.
 
A fotón balról jobbra: Zugor Zsuzsanna, Varga Endre, Smudla Katalin, dr. Deák Imre.
 
 
nyomtatás