Megnyitja kapuit a Székesfehérvári Önkéntes Központ
Önkéntes Központ címet adományozott az Önkéntes Központ Alapítvány az Echo Innovációs Műhelynek. A Székesfehérvári Önkéntes Központot bárki felkeresheti, akit érdekel a segítő munka. A részleteket sajtótájékoztató keretében ismertette F. Tóth András, az Önkntes Központ Alapítvány igazgatója és Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke a Fehérvári Civil Központban. 
 
 
Az Önkéntes központ Alapítvány 2002-ben jött létre azzal a céllal, hogy fejlessze a hazai önkéntességet. Több program segítségével szolgálják ma is ezt a célt, ennek egyik nagyon fontos területe, hogy egy országos hálózatot hoztak létre 2005 szeptemberében öt szervezet együttműködésében. Az önkéntes központ hálózat azért jött létre, hogy ne csak a fővárosban, hanem más városokban, településeken is legyenek olyan szervezetek, amelyek a helyi önkéntességért dolgoznak. A hálózat ma már uniós forrásoktól függetlenül azokat a szervezeteket tömöríti, amelyek elköteleződtek a téma mellett, és hosszabb távon szeretnék helyi szinten fejleszteni az önkéntességet.
„Ennek fényében nagyon örültünk, hogy megkaptuk az Echo Innovációs Műhely jelentkezését, amelyet a Központ tagjai megvitattak, és egyhangúlag elfogadtak, így a mai nappal válik hivatalossá az Echo Innovációs Műhely Önkéntes Központ hálózati tagsága. A hálózat tagjai rendszeresen találkoznak, egyeztetnek, közösen gondolkodnak azokról a feladatokról, amelyeket helyi és országos szinten meg kell és meg lehet tenni annak érdekében, hogy Magyarországon minél többen tudjanak önkéntes feladatot vállalni. Közösen gondolkodnak a szolgáltatásokról, fejlesztésekről. ”- mondta F. Tóth András, az Önkéntes Központ Alapítvány ügyvezető igazgatója.
Az Echo Innovációs Műhely 10 éve fogad rendszeresen önkénteseket, napi munkája, szolgáltatásai már elképzelhetetlenek a segítő önkéntesek nélkül. Az önkéntesség kultúrájának népszerűsítése is fontos küldetése a szervezetnek, éppen ezért vállalta fel 2011-ben, hogy az Önkéntesség Európai Évében a Fehérvári Civil Központban információs pontot működtet, így más szervezet számára is segítséget nyújthatott az önkéntesség elterjesztésére. A következő évben a SZITI Szociális Egyesület, az Echo Innovációs Műhely és a Székesfehérvári Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvány az Echo Nonprofit Network részeként 6 önkéntes pontot hozott létre: Kőszárhegyen, Polgárdiban, Iszkaszentgyörgyön, Móron, Súron, Zircen. Fejér megyében ezt a feladatot támogatja, segíti a Fejér Megyei Civil Információs Centrum is, mint olyan szolgáltató iroda, ahol a közérdekű önkéntes tevékenységről, mind az önkénteseket fogadó szervezetek, mind pedig a potenciális önkéntesek hozzájuthatnak az alapvető információkhoz. A megnövekedett önkéntes aktivitás és fokozódó társadalmi szerepvállalás kapcsán az Echo vezetése úgy döntött, újabb lendületet ad az önkéntességgel kapcsolatos szolgáltatásoknak. Így került sor arra, hogy az Önkéntes Központ Alapítvánnyal való egyébként is jó kapcsolatot még szorosabbá fűzzék, pályázatot nyújtottak be az Önkéntes Központ címre melyet meg is kaptak a hálózattól, így hivatalosan is létrejöhet a Székesfehérvári Önkéntes Központ.
„Most az egyik a fő feladatunk, hogy olyan szolgáltató irodát működtessünk, amely képes mind a fogadószervezetek, mind az önkéntesek képzésére, felkészítésére, mely segíti a két oldal közti kommunikációt és egyben népszerűsíti is az önkéntességet a megyeszékhelyen és vonzáskörzetében.”- mondta Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke.
A Székesfehérvári Önkéntes Központot bárki felkeresheti, aki szeretne önkéntes munkát vállalni egy nemes közösségi ügyért, programért, de keresi azon szervezetek, állami-, önkormányzati intézmények kapcsolatát is, melyek szeretnének önkénteseket fogadni.
Székesfehérvári Önkéntes Központ a Fehérvári Civil Központban található. További információ a 30/607-47-76-as telefonszámon kérhető, részletek a facebook.com/onkentespontok közösségi portálon.
 
nyomtatás